TITAN Plus

Odsłony: 2658

Granulatory TITAN Plus powstały w MODITEC do granulacji dużych komponentów jak np. niektóre elementy z branży motoryzacyjnej.
Seria  TITAN Plus jest przeznaczona w szczególności do recyklingu nowych surowców z dodatkami włókna szklanego, domieszek mineralnych itp.
Dostępny jest także system Masher (łamaczy) w TITAN Plus (opcja) i TITAN TWIN Plus(standard).
Także ostatnia, opatentowana przez Moditec technologia wykrywania metali IMD jest dostępna jako opcja.

 

Producent:

Moditec

Od ponad 20 lat, Moditec projektuje i wykonuje granulatory dla przemysłu tworzyw sztucznych. Innowacyjność jakość produkcji, bazująca na naszym know-how i doświadczeniu pozwala na przystosowanie się do oczekiwań klienta Moditec jest pionierem i specjalistą w wolnoobrotowych (25 rpm) granulatorach.

Niskie prędkości mielenia pozwalają na codzienne zreganulowanie takich materiałów jak ABS, PA (FV), PC, PBT, POM… bardzo cicho, z małą ilością pyłu i na małej przestrzeni.

Wielu naszych odbiorców produkuje dla takich gałęzi przemysłu jak motoryzacja, informatyka, chemia czy farmacja.

System IMD

Ten nowy opatentowany system wykrywanie metali został stworzony do unikania niebezpieczeństwa, jakim są elementy metalowe w komorze mielącej.
W momencie gdy element metalowy zostanie wykryty w komorze, rotor jest natychmiastowo zatrzymywany: do 40 milisekund.
Pozwala to uchronić zarówno sam młyn (komora tnąca, hopper) jak i formę i układ plastyfikujący maszyny nie narażając nas na zbyteczne koszty.
Warto nadmienić, że system IMD wykrywa zarówno metale żelazne i nieżelazne